2022. március 13. - Vasárnap
4 napos kéktúra kalandunkat Magyarország peremén a második nap egy könnyed nappal terveztem folytatni. Más kérdés, hogy a könnyed napba csak több szász lépcsőfok, egy hegyi kilátó és egy végeláthatatlan előadás/kiállítás került bele. Mit tehetnék? Így alakult. Nem kétséges azonban, hogy a reggeli Rákóczi - barlang látogatás a lépcsők ellenére mindenkinek nagyon tetszett. Kedves olvasóm, ha még nem voltál az Esztramos-hegy csodálatos barlangjában, ne hagyd ki! Gyönyörű. A 45 perces túra nekünk röpke 1,5 óra volt, de minden perce megérte. Számomra így negyedszer is.
Ne menjünk a szerpentinen, mert az túl hosszú!
Anyukám
#Dr. Papír
Barlangi kalandunkat követően el is értünk egy kisebb mászás után az Esztramos-hegy tetejére, ahonnan a verőfényes napsütésben, a tavaszi, tiszta időben a havas hegyekre is ráláttunk. Itt éreztem azt, hogy most igazán boldog vagyok. Majd miután kiláttuk magunkat a hegytetőről, anyukám vezetésével (ezen a napon csatlakoztak hozzánk a barátaikkal) elindultunk Bódvarákóra az ebédért. Anyukámat csak abból a megfontolásból engedtük előre, mert elvileg itt nőtt fel. Nos, az általa választott "útvonal", mi csak a rudabányai Samu által járt ŐSvénynek neveztük, nem egyszerű kalandozás volt a bokrok, fák között...ösvényt a szó hagyományos értelmében ugyanis nem láttunk. De leértünk a hegyről végül...valahogy. És hogy jön ide Dr. Papír? Miután elköltöttük Rákón az egri minaret ajtaján ebédünket (vendéglátónk asztala ugyanis a minaret ajtaja volt valamikor, most asztallap gyantába öntve), felkerestük a világ legnagyobb könyvét. Kedves olvasóm, ne tévesszen meg a név, Dr. Papír a könyv készítőjének a fia, aki az MNB-ben dolgozik, papírtudományból vagy valami ilyesmiből doktorált, az apukája szerint Magyarországon csak neki van ilyen phd-ja.Egyébként Ancsika lelkes kutatómunkája nyomán Varga Gábor. Hát legyen, nekünk marad Dr. Papír.
Ui: A világ legnagyobb könyvét nem egyszerű megnézni, mert egy magánmúzeumban van. Előzetes bejelentkezés és időben érkezés szükséges (mi 15 percet késtünk, a tárlatvezetésre időben, a jegyvásárláshoz "későn" és azt hittem a néni levágja a fejem). Ne lepődjünk meg, a tulajdonosok, valamint gyerekeik teljes életrajzát is megismerjük a tárlatvezetés végére, ezzel együttesen lássuk meg, hogy mennyi munka, elhivatottság kell ahhoz, hogy a könyv, a nyomdamúzeum elkészült, illetve milyen szerencse, hogy az értékes gyűjteményt elérhetővé teszik a plebsnek is!